Hakkımızda

Tekant Gayrimenkul 1990'dan beri İstanbul'da

  • Emlak alım-satım, 
  • Villa inşaatları, 
  • Mimarlık, 
  • Hayvancılık ve Tesis Yapımı, 
  • Çelik Konstrüksiyon, 
  • Havuz, 
  • Peyzaj, 
  • Arazi ölçümü, 

ve bu konularda uzman kadrosuyla müşteri memnuniyeti ve güven dahilinde danışmanlık hizmetleri vermektedir. Son zamanların emlak'ta İstanbul'un parlayan yıldızı RİVA'da VİLLA KENT arazisi üzerinde müstakil ve villa site arsaları ve villaların pazarlamasını üstlenmiş olup, geniş bir portföye sahiptir. Alıcılar için alım öncesi ekspertiz, ölçüm, imar bilgileri hizmeti ücretsiz verilmektedir. Arsa sahipleri için, yatırımlarını en iyi fiyatlara değerlendirmeleri için KİŞİYE ÖZEL GAYRIMENKUL YATIRIM PORTFÖY YÖNETİMİ yapılmaktadır.

Misyonumuz

  • Müşterilerimize olası en doğru emlak seçeneklerini sunarak, sadece satış veya kiralama aşamasında değil emlakta geçirilen her günün memnuniyet içerisinde geçmesini sağlamak.  
  • İhtiyaçların doğru analizi ve doğru ekspertiz ile müşterilerimizi sektörün en yüksek hizmet kalitesi standartlarıyla buluşturmak.  
  • Müşterilerimize hızlı, tutarlı ve güvenilir hizmet vermek.  
  • Sektörün yeniliklerini yakından takip etmek ve tüm gelişmelerden müşterilerimizin faydalanmasını sağlamak.   
  • Arzın çok yoğun olduğu sektörümüzde fark yaratarak marka haline gelmek.  
  • Tüm müşterilerimizi olumlu referanslarımız ile kazanmak.

Vizyonumuz

Tüm sektörlerin dinamiğinin yaratıcılık ve yaklaşım farkı olduğunu, sektörlerin gelişimini sağlayan öncüleri diğerlerinden farklı yapan unsurun, yenilikçilik, vizyon farkı ve müşteri odaklılık olduğuna inanıyoruz. Her firma sektörün kemikleşmiş sorunlarının çözümü için kendi ekseninde de olsa bir çaba içerisine girmelidir. 

Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkullerin satışının resmi şekilde yapılması gerekir. Bunun anlamı, tarafların tapu memurunun önünde, resmi şekilde hazırlanan sözleşmeyi imzalamaları demektir. Memur sunulan belgeleri inceler, yasal bir sakınca görmezse bildirilen satış değeri üzerinden harçları hesaplar ve gerekli makbuzları düzenler. Harçlar yatırıldıktan sonra satış konusunda resmi senet düzenlenir, Tapu Müdürü huzurunda okunarak imzalanır. Taraflardan biri okuma-yazma bilmiyorsa, iki tanık huzurunda okunur, şahsın parmak izi ve tanıkların ifadesi alınır. Yukarıda belirtilen durumlarda tapuda çalışanlar tanık olamazlar. Tanık ve tercümanların okuma ve yazma bilmesi, temyiz kudretinin olması ve reşit olması gerekir. Tapu Müdürü imzaladıktan sonra hak sahibi tapusunu alır ve işlem tamamlanmış olur. Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi Nedir? Alıcı ve satıcının karşılıklı olarak, satıcının taraflarca belirlenen bir bedel karşılığında taşınmazın satışını vermek,alıcının da bu taşınmazı satın almak ve bedelini ödemek konusunda tapu sicil memuru karşısında tarafların vaat ve taahhüt beyanlarını kapsayan ve noterlerce düzenlenen sözleşme satış vaadi sözleşmesidir. İleride yapılacak olan asıl satışın yapılmasına dair ön sözleşmedir. "Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi" düzenlemeye noterler yetkilidir. Noterlerce düzenlenen satış vaadi sözleşmesi geçerlidir. Tapuya şerh edilmesi şarttır. Ancak alıcı satış vaadi sözleşmesine dayanarak tek taraflı olarak asıl satışın yapılmasını isteyemez.
SATICI Tapu veya Fotokopisi 1 Resim Nüfus Cüzdanı + 1 Tane Fotokopisi T.C. Kimlik Numarası Vergi Kimlik Kartı (Aslı ve 1 Adet Fotokopisi) Emlak Vergi Makbuzları İkametgah Adresi ve Telefon Kooperatife Borcu Yoktur Kağıdı Tapu işlemlerini Takibi için Vekaletname (Emlakçı Adına) ALICI 2 Resim Nüfus Cüzdani + 1 Tane Fotokopisi T.C. Kimlik Numarası Vergi Kimlik Kartı (Aslı ve 1 Adet Fotokopisi) İkametgah Adresi ve Telefon Tapu işlemlerini Takibi için Vekaletname
Satıcı 1. Fotoğraf 2. Nufus cüzdanı aslı & fotokopisi Alıcı 1. Fotoğraf 2. Nufus cüzdanı aslı & fotokopisi Tapu müdürlüklerine hazırlıklı olarak (istenilen bilgi ve belgelerle birlikte) başvuruda bulunması durumunda, işlemleri daha da süratli sonuçlandırılması mümkündür. Başvurularda izlenecek yöntem, belge ve işlemler şunlardır; Tapu Sicil Müdürlüklerine mutlaka kendiniz veya yasal yolla tam yetkili kıldığınız vekiliniz aracılığı ile başvuruda bulununuz. Yürürlükteki mevzuat gereği tapu işlemlerinde kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanı ve pasaport"tan başka belgenin kullanılması mümkün olmadığından, bu belgelerden herhangi birinin aslını ibraz ediniz. İşlemin taraflarından en az biri okuma yazma bilmiyor ise iki tanıkla birlikte, şayet işitme engelli ise veya Türkçe bilmiyorsa iki tanık yanında ayrıca yeminli tercümanla birlikte başvurunuz. Tapu işlemlerinde kullanılacak vekaletnamelerin gerekli şekilde düzenlenmiş ve fotoğraflı zorunludur. (fotoğraf tel zımba ile tutturulamaz ve fotokopi olamaz) Tapu sicil müdürlüklerinde imzalayacağınız evrakları mutlaka okuyunuz. Bir konuda tereddüde düşmüş iseniz, evrakı; görevli memur veya müdür ile görüşerek tereddüdünüzün giderilmesi akabinde imzalayınız. İşlemin tarafı Türk Ticaret Kanununa tabi bir şirket ise, şirket merkezinin bulunduğu yerdeki ticaret sicil memurluğundan, işlem yılı içerisinde alınmış yetki belgesi ve imza sirküleri ile birlikte (asıl veya noter tasdikli) başvuruda bulunmalısınız. Tüm işlemler